ONLINE Big Builders (4-5 Yaşlar İçin)

.

 

ETKİNLİK ADI: ONLINE Big Builders STEM Atölyeleri

TARİH: Haftada 1 gün/ 6 hafta

SEVİYE:  4-5 yaş okul öncesi öğrencileri için uygundur.

ONLINE CANLI ATÖLYELER İÇİN  GÜN/SAAT SEÇENEKLERİ:

*Online atölyelerimiz Zoom Platformu üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda canlı olarak gerçekleştirilmektedir.

Her Pazartesi / 17:30 – 18:15

Her Cumartesi / 11:00 – 11:45

Her Pazar / 10:45 – 11:30

ÜCRET: 1 dönem 6 haftadan oluşur.

6 Haftalık Online Kur Ücreti: KDV dahil 1.000 TL  + Kit Ücreti (sadece ilk kayıtta zorunlu/ KDV dahil 1420 TL)*

*Online atölyeler için kit almak gereklidir. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin, kendilerine temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

Kayıt Formu
Kitler:

Online atölyelerimiz ve yüz yüze atölyelere kendi kitiyle katılmak isteyen öğrencilerimiz için geliştirilen çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir, 124 parçadan oluşur. Bu temel kit ile 32 haftalık Big Builders programının tamamına katılmak mümkündür.

ETKİNLİK HAKKINDA:

Okul öncesi programımız Big Builders Programında bir dönem, 6 atölyeden (6 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 5 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır.

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.