Sömestr Online Bricks Challenge

.

 

ETKİNLİK ADI: Sömestr Online Bricks Challenge STEM Atölyeleri

TARİH: 1. hafta: 24-28 Ocak / 2. hafta: 31 Ocak – 4 Şubat

Haftada 3 gün (Pazartesi, Salı, Perşembe)

Saat: 11:00 – 12:00

SEVİYE: 6-10 yaş arası öğrenciler için uygundur.

ÜCRET:

Haftalık (3 atölye) Ücreti: 390 TL + Kit Ücreti (sadece ilk kayıtta zorunlu/ KDV dahil 1240 TL)*

1 hafta veya 2 hafta katılım mümkündür.

*Online atölyeler için kit almak gereklidir. Öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin, kendilerine temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

  24 Ocak - 4 Şubat tarihleri arasındaki yarı yıl tatilinde gerçekleşecek Online Bricks Challenge atölyelerine kayıt için öncelikle aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz. Formunuzu takiben gönderilecek olan konfirmasyon ve banka bilgileri ile eft/havale yaptığınızda kaydınız kesinleşmiş olacak. İlginiz için teşekkür ederiz.:)

  Ücret:
  Haftalık Online Kur Ücreti, KDV dahil 390 TL + 1240 TL Kit ücretidir. Tek sefere mahsus kit almak zorunludur. Eğitimde %10 kardeş indirimi vardır. Aynı aileden 2 kit alınması durumunda toplam eğitim bedeline %10 kardeş indirimi uygulanır.

  Kişisel verilerin kullanımına ilişkin sitede yazılı bilgilendirmeyi okudum, anladım. Belgeleri okumak için tıklayın.

  KİTLER:

  Online atölyelerimiz ve yüz yüze atölyelere kendi kitiyle katılmak isteyen öğrencilerimiz için geliştirilen motorize ve çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir. 421 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız bölmeli düzenleyiciden oluşur. Bu temel kit ile her biri 30 haftalık 3 farklı Young Engineers programına katılmak mümkündür. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez. Kitin ücreti, eğitim ücretine ek olarak KDV dahil 1240 TL’dir.

  ETKİNLİK HAKKINDA:

  6-10 yaş için uygun temel programımız Bricks Challenge programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ile LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncaklarıyla inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

  Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize kitler ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

  Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

  Bricks Challenge Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

  Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimet öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

  İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

  Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.