Galileo Technic (10-13 Yaşlar ve Bricks Challenge Mezunları)

.

 

ETKİNLİK ADI: Galileo Technic STEM/Robotik atölyesi

SEVİYE: Bricks Challenge mezunlarımız ve 10-13 yaş arası öğrenciler için uygundur.

YÜZ YÜZE ATÖLYELER İÇİN YER/GÜN/ SAATLER:

Haftada 1 gün/ 8 hafta

Her Cumartesi /16:15-17:30 / Maslak

Her Pazar /12:00-13:15 / Maslak

8 Haftalık Dönem Ücreti:  KDV dahil 3000 TL’dir.

 

ONLINE ATÖLYELER İÇİN YER/GÜN/ SAATLER:

Haftada 1 gün/ 6 hafta

Her Cumartesi /11:00-12:00

6 Haftalık Dönem Ücreti: KDV dahil 1270 TL  + Kit Ücreti (sadece ilk kayıtta zorunlu/ KDV dahil 2070 TL)*

*Online atölyeler için kit almak gereklidir. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin, kendilerine temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

Kayıt Formu

KİTLER:

Yüz Yüze atölyelerde kullandığımız kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli parçalar, motor, pil kutusu, lastik ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur.

      

Online atölyelerimiz için geliştirilen motorize ve çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir. 421 parça, motor, pil kutusu, lastik ve bu parçaları içine koyacağınız bölmeli düzenleyiciden oluşur. Bu temel kit ile her biri 32 haftalık 3 farklı Young Engineers programına katılmak mümkündür. Parçalar LEGO® ile uyumludur. Kit size açılmamış halde, paketli olarak teslim edilir. Pil kutusunu çalıştırmanız için gerekli pilleri içermez.

ETKİNLİK HAKKINDA:

Galileo Technic, çocukların LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncakları kullanarak inşa edecekleri modellerinde makine mühendisliğinin temel ilkelerini kullanmalarını sağlayan ileri düzey, konu odaklı bir çalışma programı. Bu programla, bir makinenin çalışma prensibinin fiziksel, matematiksel ve teknik yönlerini inceleyen çocuklar, kendi makinelerini inşa etmek için izlemeleri gereken en uygun ve verimli yöntemi bulmayı öğrenecekler. Öğrencilerimiz ileri mühendislik seviyesinde düşünmeyi, problemleri doğru analiz etmeyi ve en verimli şekilde çözmek için fiziği ve matematiği kullanmayı öğrenecekler. Normalde onlara komplike gelen konuları anladıkları için çok daha sevecekler.

Galileo Technic Programında Neler Var? Galileo Technic’le çocuklar, bizlerden daha önce başlangıç seviyesinde aldıkları matematik, fizik ve mühendislik konularına eklenecek yeni mühendislik terimleri ve ilkeleriyle tanışacaklar.

Çok kanallı transmisyon sistemleri, mekanik koordinasyon, dönme eksenindeki cismin hareketi, ağırlık merkezi ve destek noktası, farklı dişli çark uygulamaları, enerji tüketimi, geri dönüşüm uygulamaları bunlardan bazıları.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.