Online Yaz Programı (4-6 Yaşlar İçin)

.

ETKİNLİK ADI: Online Yaz Programı (4-6 Yaş)

TARİH:

  1. dönem: 20 Haziran – 8 Temmuz
  2. dönem: 18 Temmuz – 5 Ağustos
  3. dönem: 8 Ağustos – 26 Ağustos

Her dönem toplam 6 atölye

Her dönem birbirinden farklı konu ve modeller içerir, birden fazla döneme katılabilirsiniz.

GÜN/ SAAT:  

  1. seçenek: Her Salı ve Perşembe / 14:00 – 14:45 (haftada 2 atölye)
  2. seçenek: Her Cumartesi / 11:00 – 11:45 (haftada 1 atölye)

Online atölyelerimiz Zoom üzerinden en fazla 6 kişilik sınıflarda gerçekleştirilecektir.

3 Haftalık (6 atölye) Kur Ücreti: KDV dahil 700 TL  + Kit Ücreti (bir defaya mahsus zorunlu/ KDV dahil 1120 TL)*

*Online atölyeler için kit almak zorunludur. Dönem sırasında öğrencilerin bireysel olarak kaçırdığı atölyeler için telafi imkanı yoktur. Fakat öğrencilerin onlara temin edilen portal üzerinden gerçekleşen atölyelerin yönergelerine ve özetlerine ulaşmaları mümkündür. Atölyeyi kaçıran ve/veya geçmiş atölyeleri tekrar yapmak isteyen öğrenciler bu portala girerek geçmiş atölyelerin yönergelerine ulaşabilirler.

*Bir atölye sırasında tek kitten 1 model yapılabilir. Aynı aileden 2 kit alınması durumunda toplam eğitim bedeline %10 kardeş indirimi uygulanır. 

Kayıt Formu

KİTLER:

Online atölyelerimiz ve yüz yüze atölyelere kendi kitiyle katılmak isteyen öğrencilerimiz için geliştirilen çoklu parçalı kitlerimiz yurt dışı merkezimiz ( Young Engineers Ltd., USA ) tarafından programlarımıza özel olarak geliştirilmiştir, 124 parçadan oluşur. Bu temel kit ile 32 haftalık Big Builders programının tamamına katılmak mümkündür.

ETKİNLİK HAKKINDA:

Okul öncesi programımız Big Builders Programında bir dönem, 6 atölyeden oluşmaktadır. (Programın tamamı 5 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır.

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz K’NEX® ve benzeri yapı oyuncaklarından oluşan özel kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler.

 

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.