Big Builders(4-6) STEM Atölyeleri

.

ETKİNLİK ADI: Big Builders Düzenli Atölye / Hafta Sonu

TARİH: 1 Aralık- 19 Ocak arası // 8 hafta boyunca her Cumartesi

SAAT: 09:45-10:30 veya 11:00-11:45 veya 15:45-16:30

YER: Maltepe  (Malte Business Center) veya Ataşehir ( Helen Doron Ataşehir)

SEVİYE: 4-6 yaş arası öğrenciler için uygundur.

ÜCRET: 8 atölyeden oluşan bir dönemlik ücret Turkcell Avantajlı Kulüp üyeleri için 450 TL’dir. (Dış satış fiyatı 560 TL) Kayıt yaptırıp, ilk atölye sonrası devam etmek istemeyenlerin ilk atölye sonrası kalan ücreti, aynı gün bilgi verdiği takdirde 1 hafta içinde iade edilecektir. Bu uygulama deneme amaçlı bir uygulamadır. Sadece ilk atölye için geçerlidir. Yılbaşı ve Sömestr haftasında tatil sebebiyle kaçırılan atölyelerin telafisi yapılacaktır.

NOT: Sınıf kapasitesi toplam 7 kişidir. Atölyemiz 45 dakika sürer; kız ve erkek öğrenciler için uygundur.

Kayıt OL

ETKİNLİK HAKKINDA:

Okul öncesi programımız “Big Builders Yeni dönem ” 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır)

Oyun temelli programın birincil hedefi, yaratıcılığı ve bağımsız problem becerilerini geliştirmek. Bu program boyunca öğrencilerimiz hafta başka bir konu öğrenip, onlara temin edeceğimiz özel K’NEX® kitlerle, öğrendikleri konularla ilintili 3 boyutlu modeller inşa edecekler.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlayacak, yaratıcılıklarını, iletişim yeteneklerini ve motor becerilerini geliştirecek. Yaratmayı daha çok sevecek, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler. Çevre, dünya, hayvanlar ve doğa hakkındaki bilgilerini artırıp, mühendislik terimleri ile tanışacaklar, basit fen ve matematik konularına giriş yapacaklar.

Big Builders Programında Neler Var? Eğitmenlerimiz öğrencilerimizi basit matematik ve fen terimleriyle tanıştıracak, merak uyandıracak. Çocuklar yapacağımız basit deneyler ve sonrasında inşa edecekleri modellerle merkezkaç kuvveti, yerçekimi, sürtünme gibi kavramlarla uygulamalı olarak tanışacaklar. Sene boyunca devam eden programda değik şekiller, mekân algısı ve hareketli/hareketsiz yapılar hakkında sohbet edeceğiz. Modellerimizden birçoğu hayvan ve doğa temalarını içerdiği için çocuklar basit biyoloji kavramları ve doğa olaylarını da öğrenecekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir global eğitim firmasıdır.

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.