Bricks Challenge (6-10 Yaşlar İçin) STEM Robotik Atölyeleri

.

ETKİNLİK ADI: Bricks Challenge Yüz Yüze STEM Atölyeleri

DÖNEM: Haftada 1 gün/ 8 hafta

SEVİYE: 6-10 yaş arası öğrenciler için uygundur.

GÜN/SAAT SEÇENEKLERİ:

Her Çarşamba / 16:15 – 17:15 / Göktürk

Her Perşembe / 17:00 – 18:00 / Maslak

Her Cumartesi / 12:30 – 13:30 / Maslak

Her Cumartesi / 15:00 – 16:00 / Maslak

Her Pazar / 12:00 – 13:00 / Maslak

ÜCRET: 1 dönem 8 haftadan oluşur.

8 Haftalık Kur Ücreti: KDV dahil 4.200 TL

* Atölyeye ilk defa katılacak öğrencilerimiz, tek seferlik deneme atölyesi için KDV dahil 570 TL öder, devam etmeleri halinde ilk ders ödemeleri dönem ücretinin toplamından düşülür.

* Öğrencinin atölyeye katılamadığı durumda, her dönemde 1 defa ile sınırlı olacak şekilde dönem sonunda e2 Genç Mühendisler tarafından belirlenen gün ve saatte telafi imkanı sunulur.

Kayıt Formu

KİTLER:

Yüz Yüze atölyelerde kullandığımız kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli parçalar, motor, pil kutusu, lastik ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur.

     

ETKİNLİK HAKKINDA:

6-10 yaş için uygun temel programımız Bricks Challenge Programında bir dönem 8 atölyeden (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır. Ayrıca yaz dönemlerinde EK Program gerçekleşmektedir.)

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ile LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncaklarıyla inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize kitler ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Bricks Challenge Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimet öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

* e² Young Engineers, Türkçe ismiyle e² Genç Mühendisler, STEM alanında Harvard Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nün tanıdığı çok az firmadan biridir. AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONU tarafından çok yakın zamanda aldığımız mükemmellik belgesi ise, toplumumuza ve değerli çocuklarımızın hayatlarına etki edecek eğitim programlarımızın mükemmelliği ve gelişimi adına Araştırma ve Geliştirmeye harcadığımız zamanın ödülü. Konuyla ilgili detaylara Referanslarımız sayfasından ulaşabilirsiniz.