Bricks Challenge STEM atölyesi Göktürk

.

 

ETKİNLİK ADI: Bricks Challenge Yüz Yüze STEM Atölyeleri / Göktürk

TARİH: 18-25 Aralık & 8-15 Ocak / toplam 4 hafta

SEVİYE: 6-10 yaş arası öğrenciler için uygundur.

GÜN/SAAT SEÇENEKLERİ:

Her Cumartesi / 14:30 – 15:30 / Göktürk Ragıp Savaş Sanat Akademisi

ÜCRET:

4 Haftalık Kur Ücreti: 700 TL

Öğrencinin derse gelmemesi durumunda ders yapılmış sayılır.

Yüz yüze atölyelerimiz alan büyüklüğüne göre en fazla 6-8 kişilik sınıflarda dezenfektan önlemleri alınmış olarak gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler ve öğretmenler atölyeye maske ile katılır. 

Göktürk'te Ragıp Savaş Sanat Akademisi'nde gerçekleşecek Bricks Challenge atölyeleri için aşağıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz. İlginiz için teşekkür ederiz 🙂

Kişisel verilerin kullanımına ilişkin sitede yazılı bilgilendirmeyi okudum, anladım. Belgeleri okumak için tıklayın.

KİTLER:

Yüz Yüze atölyelerde kullandığımız kitler; müfredatlarımızı uygulamamız için gerekli parçalar, motor, pil kutusu, lastik ve atölye sırasında bu parçaları hızlıca bulmanıza imkan veren özel bir düzenleyiciden oluşur. Bu kit öğrencilerin olmaz, her atölye sonunda öğrenciler kitleri atölyede bırakır dolayısıyla ekstra bir kit ücreti yoktur.

      

ETKİNLİK HAKKINDA:

6-10 yaş için uygun temel programımız Bricks Challenge programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ile LEGO® ve/veya benzeri yapı oyuncaklarıyla inşa edilmiş motorize modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize kitler ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Bricks Challenge Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimet öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.