Hakkımızda

.

e² Hakkında

e² Genç Mühendisler 4-15 yaş arası çocuklara fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematiğin temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren bir STEM programıdır.

e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.

Atölye çalışmalarında uyguladığımız tüm programlarımız farklı öğrenme kapasitelerine sahip çocuklarla çalışmaya uygun olarak tasarlandı. Atölyelerimiz öğretmenin anlatıp öğrencinin dinlediği klasik derslerin aksine çocukların merkezde olduğu bir işleyiş sunuyor. Başarımızın sırrı eğitimin eğlencenin içindegizli olması. 

Farkımız

Öğrenmeyi eğlenceli kılarak klasik metotların önüne geçiyoruz.

2011 yılında Youth Business International tarafından verilen ‘’En İyi Girişim Ödülü’’nü alan e² Genç Mühendisler, eğlenceyi ve uygulamalı eğitimi aynı anda veren bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Genç Mühendisler’in özel olarak tasarladığı K’NEX® ve LEGO® kitleriyle eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşen atölye çalışmalarında, öğrencilerin yeni bilgiler öğrenmesini sağlıyoruz. Öğrencilerimizi klasik öğrenme yaklaşımlarının ötesine taşıyabilmek için programlarımızı sürekli olarak güncelliyor ve geliştiriliyoruz. Yapılan araştırmalar e² Genç Mühendisler programlarına katılan öğrencilerin okulda daha başarılı olduğunu gösteriyor.

e² Genç Mühendisler’in eğlendirerek öğretme modeli, 2013 yılında, yüz yılı aşkın süredir mühendislik alanında lider konumda olan Carnegie Mellon Üniversitesi girişimi iCarnegie tarafından da onaylandı.

Vizyon

e² Genç Mühendisler, mühendislik ve biliminin gelecekte dünyayı daha yaşanabilir hale getireceğine inanıyor.

Eğlenceli ve ileriye yönelik programlarımızla öğrencilerimize matematik, fizik ve mühendislik dünyasına erken yaşta adım atma fırsatı sunuyoruz. Bu fırsatı dünyanın her yerindeki çocuklara erişilebilir kılmak, geleceğin yaratıcı beyinlerini ortaya çıkarmak istiyoruz!

Araştırmalar

Cooperative Advancement Merkezi’nin yaptığı kapsamlı araştırmalar, e² Genç Mühendisler programlarına katılan öğrencilerin okulda gördükleri fen derslerinde diğer öğrencilere göre daha yüksek puanlar aldıklarını gösteriyor.

Genç Mühendisler’in K’NEX® and LEGO® kitlerini kullanarak hazırladığı programlar, eğlendirerek öğretme modeline dayanıyor. Öğrencilerin sınırlı koşullara sahip klasik sınıf ortamının ötes,ne geçerek bağımsız düşünmeye özendirildikleri bu ilerici eğitim modeli onların hem teorik hem de pratik anlamda öğrenmelerini sağlayan en iyi araç.

İlkokul seviyesinde e² Genç Mühendisler programlarına katılan öğrenciler, ortaokul ve lisede gördükleri fen derslerini daha hızlı ve kolay anlıyorlar.

Ayrıntılı bilgi için İnceleme Raporuna göz atabilirsiniz.