Bricks Challenge (6-11) STEM Atölyeleri

.

ETKİNLİK ADI: Bricks Challenge Düzenli Atölye / Hafta Sonu

TARİH: 1 Aralık -19 Ocak arası // 8 hafta boyunca her Cumartesi

SAAT: 12:15 – 13:30 veya 14:00 – 15:15 veya 16:45-18:00

YER: Maltepe (Malte Business Center)

SEVİYE: 6-11 yaş arası kız ve erkek öğrenciler için uygundur.

ÜCRET: 8 atölyeden oluşan bir dönemlik ücret Turkcell Avantajlı Kulüp üyeleri için 545 TL’dir. (Dış satış fiyatı 680 TL) Kayıt yaptırıp, ilk atölye sonrası devam etmek istemeyenlerin ilk atölye sonrası kalan ücreti, aynı gün bilgi verdiği takdirde 1 hafta içinde iade edilecektir. Bu uygulama deneme amaçlı bir uygulamadır. Sadece ilk atölye için geçerlidir. Yılbaşı ve Sömestr haftasında tatil sebebiyle kaçırılan atölyelerin telafisi yapılacaktır.

NOT: Sınıf kapasitesi toplam 8 kişidir.  Atölyemiz 75 dakika sürer; kız ve erkek öğrenciler için uygundur.

Kayıt OL

ETKİNLİK HAKKINDA:

İlkokul seviyesi programımız “Bricks Challenge Yeni Dönem ” 8 etkinlikten (8 hafta) oluşmaktadır. (Programın tamamı 4 dönemden oluşmakta, 3 dönemi bitiren sertifikaya hak kazanmaktadır)

Programımız ilgi çekici hikâyeler, deneyler ve motorize LEGO® modelleri kullanarak, çocukları , onlara ürkütücü gelebilen fen ve matematik konularıyla tanıştırıp, sevdirmeyi hedefliyor.

Öğrencilerimiz işleyeceğimiz konunun kısa bir teorik anlatımı ve canlandırmasının ardından onlara temin edeceğimiz özel motorize LEGO® kitleri ile 3 boyutlu modeller inşa edecekler. Bu sırada hem çok eğlenecekler hem de konuyu uygulamalı olarak gördükleri için çok daha iyi anlayacaklar.

Atölyelerde yapılan uygulamalar onları üst sınıflara hazırlamakla kalmayacak, tek başlarına problem çözme konusunda kendilerine daha çok güvenecekler.

Bricks Challenge Programında Neler Var? Programa katılan öğrencilerimiz birçok önemli ders konusunu hem teorik hem de pratik olarak işlemiş olacak.

Fen bilimleri ve teknoloji alanlarının en önemli isimlerinden Leonardo da Vinci, Isaac Newton ve Arşimed öğrencilerimizin program süresince tanıyacakları bilim insanlarından sadece birkaçı.

İşlediğimiz konulardan bazıları: merkezkaç, merkezcil kuvvet, eylemsizlik kuvveti, kinetik enerji, potansiyel enerji, etki-tepki prensibi, kaldırma kuvveti, tork (dönme momenti), kaldıraç noktaları, yük dağılımı, kuvvet koruma ve açısal momentum.

Öğrencilerimiz aynı zamanda, modellerini oluşturmak için ihtiyaç duyacakları bilimsel hesaplamaları yapmalarını mümkün kılan basit matematiksel hesaplama yöntemlerini de öğrenecekler.

DİĞER BİLGİLER:

* e² Genç Mühendisler, 4-15 yaş arası çocuklara STEM’in  temellerini eğlendirerek öğreten (eğitim + eğlence= e²) ve sevdiren global bir eğitim firmasıdır. 

* e² Genç Mühendisler tarafından geliştirilen STEM programları uzman e² eğitmenleri tarafından eğitim yılı boyunca anlaşmalı eğitim kurumlarında ve e² atölyelerinde verilir.